250 x 250 Reklam Alanı

Son dönemlerde otomobil sektöründe elektrikli otomobillerin şafağı yaşanıyor ancak elektrikli otomobiller -özellikle Tesla’nın araçları-, beklediğimizden çok daha sağlam özellikler ve tasarım ile gelmekte.

Yani bu araçlara olan talep her geçen gün artmakta. Tabii elektrikli otomobiller hem çevre kirliliği açısından hem de insan sağlığı açısından devrim yapabilecek potansiyelde araçlar ancak hala bu otomobillerin bir sıkıntısı var; trafik.

Toplu taşıma araçlarının kullanımı, özellikle gelişmemiş ülkelerde her geçen gün artmakta zira araç sahibi olmak bu tarz ülkelerde ‘lüksün göstergesi’ olarak algılandığı için bakkala bile otomobille giden tipler türedi. İşte bu tarz durumlarda da trafik günün her saati tavan yapmakta. Bu duruma çözüm ise Vector’den geliyor.  

Tasarımcı Bilal Khan tarafından tasarlanan Vector adlı tek kişilik araç, hem yakıt konusunda hem de kapladığı yer bağlamında trafik sorununa alternatif bir çözüm olabilir.

Tabii Vector şu an için sadece tasarım kapsamında, ancak gelecekte bu araçlardan yollarda görmemiz pek de şaşırtıcı olmaz.

Kaynak : Webtekno

Bu alana reklam verebilirsiniz!