250 x 250 Reklam Alanı

Birkaç ay öncesinde tüm ülkelerin gündeminde, bir saatin parçalarını sökmesi ve yeniden birleştirmesi nedeniyle bomba ürettiği sanılan Ahmed vardı. Ahmed, bu eyleminin ardından polis tarafından gözaltına alınmış, okuldan çıkartılırken kelepçelenmişti. Sadece parçalarını söktüğü ve yeniden birleştirdiği saat yüzünden böyle bir muameleye maruz kalan Ahmed, olayın gerçekleşmesiyle birlikte başta NASA olmak üzere birçok makamdan ve kuruluştan destek mesajı almıştı. Bu üzücü olayın üzerinden sadece birkaç ay geçmesine rağmen Ahmed’in yaşadığı olayın bir benzeri tekrar yaşandı.

Amerika’da okuyan ve sadece 12 yaşında olan Singh Sarai’nin başına gelen bu olayda Singh’in tek suçu, çantasında bir power bank bulundurmasıydı. Olay Singh’in arkadaşının yaptığı bir şaka ile gerçekleşti. Okulda sıradan bir gün geçirirken Singh’in çantasında bulunan power pack’i gören arkadaşı, bu cihazın bir bombaya benzediği konusunda onunla dalga geçti ve ardından bu bomba şakasını öğretemene söylemenin iyi bir fikir olabileceğini düşündü. Şakanın öğretmenin kulağına gitmesiyle birlikte öğretmen, anında polise haber verdi ve polisler Singh’i gözaltına aldılar. Ailesine haber verilmesine rağmen 12 yaşındaki çocuğun nereye götürüldüğüne dair hiçbir şekilde bilgi vermeyen polisler, Singh’i bir tutuklu olarak 3 gün boyunca hapiste tuttular ve belirli aralıklarla sorguladılar.

Ailesini ancak 3 gün sonra görebilen Singh, sadece bir şaka yüzünden bunları yaşadı. 12 yaşındaki çocuğu okuldan alan Texas polisi ise Singh’in bir bombası olduğunu söylediğini iddia etti. Olayla ilgili polis şefi Christopher Cook “insanlar üzerlerinde bomba oldukları konusunda şaka yapmamalılar. Bu çeşit bir şaka yapıyorsanız, şaka olduğunu söylemeniz sizi beladan kurtarmayacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: Telegraph 

Bu alana reklam verebilirsiniz!