250 x 250 Reklam Alanı

Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü & IEEE Öğrenci Kolu’nun düzenlediği zirve bilim ve teknoloji dünyasında fark yaratan kadınların tecrübelerini gelecek kuşaklara aktararak, özellikle kadınları, bu alanlarda çalışmaya teşvik etmeyi ve cesaretlendirmeyi amaçlıyor. Tüm öğrencilerin ücretsiz katılabileceği zirvede ana tema ile ilgili konuşmaların yanı sıra farklı konulardan atölyeler ve molalarda katılımcılarla konuşmacıların iletişim kurmasına olanak sağlayan bir sosyal ağ kurma alanı olacak. Bu sosyal alanda katılımcılar ayrıca konuşmacılara sorularını yöneltme imkanı bulacaklar.

Önceki yıllarda “Teknolojide Lider Kadınlar” ismi ile düzenledikleri etkinlikte Melek Pulatkonak, Tijen Mergen ve Prof. Dr. Lale Akarun gibi hem sektörden hem de akademik olarak önemli isimleri ağırlayan Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü & IEEE Öğrenci Kolu, bu sene etkinliğin içeriğini tüm bilim, teknoloji ve mühendislik alanları olarak genişleterek daha büyük bir kitleye hitap etmeyi amaçlıyor.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak olan zirveye katılımı kesinleşen isimler ise şöyle: Petrol Ofisi CEO’su Gülsüm Azeri, DenizBank Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman, Borusan Holding İnsan Kaynakları Müdürü Semra Akman, Sabancı Üniversitesi’nden Prof. Dr. Aytül Erçil, İstanbul Startup Angels Kurucu Ortağı Gülsüm Çıracı, armut.com Kurucusu Başak Taşpınar Değim, Innov’Coat Kurucu Ortağı Gülden Çeliker, Blippar CEO’su Zehra Öney, L’Oreal Bilim Direktörü Fügen Soykut, Vodafone Network Planlama ve Optimizasyon Müdürü Ayşenur Şenyer, Boğaziçi Üniversitesi ilk kadın rektörü matematik profesörü Prof. Dr. Ayşe Soysal,  MIT Technology Review Innovators Under 35 ödülüne layık görülmüş Stanford Üniversitesi’nden Dr. Gözde Durmuş ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Biyomühendislik Bölümünden Dr. Ahu Arslan Yıldız.

Başarılı iş kadınlarının, kadın mühendislerin kendi hikayelerini anlatacağı, gelecek nesle önerilerde bulunacağı ve farklı çalışma alanlarında kadınların rolü hakkında konuşacağı Bilim ve Teknolojide Lider Kadınlar zirvesine internet üzerinden  buradaki formu doldurarak kayıt olabilirsiniz. 27 Şubat 2016’da Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde yapılacak etkinlikte Webtekno olarak basın sponsorluğuyla bu güzel organizasyona destek olduk. Etkinliğe ücretsiz olarak katılabilir.

Kaynak : Webtekno

Bu alana reklam verebilirsiniz!