250 x 250 Reklam Alanı

Ülkemizde en popüler iki akıllı telefon üreticisi olan Apple ve Samsung, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada en çok satışları yapan iki firma olarak dikkat çekiyor. Bu olayın membası olan Amerika Birleşik Devletleri’nde ise durum hiç de farklı değil.

Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ modelleriyle üst seviye telefonlar tanıtan Samsung ve iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleriyle 2015 yılına merhaba diyen Apple’ın bu cihazları başta olmak üzere ABD’de akıllı telefon piyasasının %71’ine sahip olan iki marka, net bir şekilde piyasayı domine etmeye devam ediyor.

%40’lık pay ile en büyük orana sahip olan Apple ve %31 ile sinsice takip eden Samsung’un dışında LG üçüncü sırada olmasına rağmen sadece %10 gibi bir orana sahip. Yani 3ünü ele alacak olursak eğer %81 gibi bir orana ulaşmış oluyoruz.

Merak edenler için LG’den sonra Motorola ve sonrasında HTC’nin girdiği sıralamada maalesef Sony, Asus, Microsoft yada Huawei ve Xiaomi gibi markalar tek başlarına önemli oranlara sahip olamamış. Türkiye’de de bu durumun farksız olduğunu düşünürsek en çok eleştirilen iki marka olan Samsung ve Apple aynı zamanda cukkaları çatır çutur götürüyor.

Kaynak : Webtekno

Bu alana reklam verebilirsiniz!