250 x 250 Reklam Alanı

Apple’ın bu sene çıkan üst seviye telefonlar ile kapıştıracağı ve birçok yeniliğin beklendiği iPhone 7 için birçok detay ortaya çıkmışken daha tanıtımına bir seneden daha fazla olan bir sonraki modeli iPhone 7S için de ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Gelen bilgilere göre iPhone 7S’te kullanılacak Apple A11 işlemcisi ile ilgili detaylara göre TSMC tarafından üretilecek A11, 10nm üretim teknolojisine sahip olacağı söyleniyor.

Apple’ın şu anda piyasada bulunan iPhone 6S modelinde kullanılan Apple A9 çipsetini üreten TSMC ve Samsung, bu noktada performans dolayımında arada farklar görülmüştü. Bu nedenle iPhone 7’deki Apple A10 çipsetini sadece TSMC’nin üreteceği açıklanmış ve performas farkları da böylece ortadan kalkmış olacaktı.

A11’de de bu şikilde sadece TSMC’nin üreteceği işlemciler kullanılacakken 10nm teknolojisi ise önemli bir adım olacak. Günümüzde 14nm’ye yavaş yavaş geçişler başlamışken 10nm işlemciye sahip olacak olan iPhone 7S’in bu noktada performans ve güç tüketimi noktasında ciddi geliştirmelerin getirmesi bekleniyor. Detaylarını ilerleyen zamanlarda yavaş yavaş öğrenmeye başlayacağımız iPhone 7S’ten önce elbette bir iPhone 7’nin tanıtılmasını beklememiz gerekiyor.

Kaynak : Webtekno

Bu alana reklam verebilirsiniz!