250 x 250 Reklam Alanı

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Activision ve geliştirici Infinity Ward tarafından lanse edilen Call of Duty: Infinite Warfare’dan buradan bahsetmiştik. Artık olayı iyice aşığ uzaya çıkacağımız oyun bu noktada kalite bazından ne kadar efsane gözüküyor olsa da “CoD bu değil aga!” diye aşırı tepki almıştı.

Aslına bakarsanız FPS’yi CoD ve Battlefield serileri ile seven, bu oyunlardan birinin fanı olan herkesin ortak bir isteği vardı. “Eski oyunlarınızı yeni nesil grafikler ile yapın!” Bu konuda CoD için Modern Warfare Remastered ile güzel bir adım atılsa da IW ile beraber satılacak olması can sıktı.
 

Fakat işin en büyük bombası dün gece ortaya çıktı. EA ve DICE, yaptıkları ufak bir lansman ile Battlefield 1’i tanıttılar ve yıllardır özlemini duyduğumuz “Yeni nesil grafikler ile 1. Dünya Savaşı” hayalimiz nihayet gerçek oluyor. Çünkü B1’in konusu direkt olarak 1. Dünya Savaşı ve İtalya, Fransa, Batı Cephesi ve Arap Çölleri (Trablusgarp mı acep ?) olacak. En güzeli ise tabiki “Türkçe dil desteği!” bulunması olacak. (Bu noktada altyazı ve menü %100 TR olacak. Fakat seslendirme de olacağı söylentileri ciddi ciddi dolaşıyor)

Eski tip dünya savaşı olunca tank, at, top, tüfek, dipçik, gürz, kürek, lav silahı vs. aklınıza ne gelirse bu oyunda olacak. Yeni nesil grafikler ile de ayrı bir hoş olacak olan oyunda 64 kişilik çoklu oyuncu haritaları gibi detaylara sahip olacak. Çıkış tarihi olarak PC, PlayStation 4 ve Xbox One için ortak olarak 21 Ekim 2016’yı veren ekip, eğer oyunu ön siparişten alırsanız 18 Ekim’den itibaren erken erişim ile oyunu oynayabileceksiniz.

Fiyatlarına gelecek olursak Origin üzerinden 59 Euro fiyatla satın alabilir, dilerseniz 79 Euro fiyata da Early Enlister Deluxe Edition versiyonunu sipariş vererek ekstra Red Baron Pack, Lawrence of Arabia Pack ve 5 Battlepack sahibi olabilirsiniz. Ayrıca 219 Dolar fiyatıyla satışa çıkacak Collector’s Edition’da ise 1 adet Early Enlister Deluxe Edition, 1 adet 14 inç boyutunda oyun figürü, 1 adet özel metal kutu, bez poster, bir deste oyun kartı, haber güvercini tüpü ve bir özel DLC ile özel yamaya sahip olabileceksiniz.

Oyun ile ilgili elimizdeki ilk detaylar şimdilik bu kadar, ancak ilerleyen zamanlarda birçok yenilik ve detayları öğrenip, özellikle E3 ve Gamescom gibi oyun fuarlarında ise daha büyük detayları öğrenme, oyunları deneyimleme şansı bulabiliriz.

Kaynak : Webtekno

Bu alana reklam verebilirsiniz!