250 x 250 Reklam Alanı

Bildiğiniz gibi son dönemlerin sinema sektörü hazır olanlardan filmler yapmaya çok meraklı olmaya başladı. Başta önceden yazılan ve milyonlarca satılan kitapların filmleştirmesinin ardından günümüzde de sevilen oyunların ve özellikle çizgi romanların filmleştirilmesi oldukça popüler oldu.

Bu noktada Boogeyman (Karabasan), Hostel serisi, The Cave (Mağara), Quarantine (Karantina) ve Carrie: Günah Tohumu gibi muhteşem korku/gerilim yapımlarına imza atmış olan Screen Gems ekibi, şimdi de gözünü efsanevi korku oyunu olan Slender-Man’e dikti.

Senaryosunun 13 Sins (13 Günah) filmiyle tanıdığımız David Birke tarafından ele alınan yapım 2017 yılında vizyonda olacağı söyleniyor. Bu noktada yıl sonuna doğru çekimlerinin başlayacağını düşündüğümüz Slender-Man için yapılacak ikinci film projesi olduğunu belirtelim. (Aslında 2013’te düşük bütçeli bir film yapılmıştı, ama pek başarılı olduğu söylenemez)

 
 Slender-Man Kimdir?

Aslında her ne kadar birçoğumuz Slender-Man’i korku oyunlarıyla tanıyor olsak da işin aslı 2009 yılında Something Awful isimli internet sitesinde Victor Surge kullanıcı adını kullanan Eric Knudsen’in uzun boylu, yüzü olmayan ve takım elbise giyen bir adamın resmini paylaşmasıyla internet fenomeni haline gelmişti. İnsanları sinsice takip eden, özellikle çocuklara takık bir karakter olan Slender-Man, ardından popülaritesini yapılan oyunlar ile arttırmıştı.

Ardından dünya genelinde popüler olan Supernatural (S9 B15: Thinman) ve Law and Order (S16 B16: Glasgowman’s Wrath) gibi dizilerde de konu olarak geçen karakterimizin şimdi de filminin gelecek olması gerçekten efsane olacaktır.

Kaynak : Webtekno

Bu alana reklam verebilirsiniz!