250 x 250 Reklam Alanı

İnternet devi Google’ın farklı alanlardaki çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Akıllı gözlükten sürücüsüz otomobile kadar birçok kulvarda yeni teknolojiler geliştiren şirketin son hamlesi görmeye yönelik. Dünyaca ünlü yayın organı Forbes’in haberine göre, Google doğrudan göze takılabilecek yeni bir cihazın patentini aldı.
 Göze Takılan Cihaz Ne Sağlayacak?
Gizemli cihaz hakkında ayrıntılı bir bilgi yok ancak verilen bilgiler yeni teknolojinin görüş kuvvetini artıracağı yönünde. Yani, Google’ın patentini aldığı cihazı gözlerimize taktığımızda daha iyi görebileceğiz. Tabii ki “iyi” derken kastedilenin ne olduğunu şu an pek bilmiyoruz. Daha uzağı mı görebileceğiz yoksa daha net mi göreceğiz belirsiz. Yeni cihazın sensör ve elektrik lens gibi bileşenlerden meydana geleceği belirtiliyor.

 Google’ın Göz Alanındaki İlk Çalışması Değil
Google’ın göz alanındaki ilk çalışması bu değil. Şirket daha önce de, 2014 yılında Google Contact Lens adlı bir ürünü geliştirmeye başlamış ve ürünün glikoz seviyesini ölçerek diyabet hastalarına yardımcı olacağı açıklanmıştı. Bakalım önümüzdeki günlerde Google’ın patentlediği teknoloji hakkında detaylar ortaya çıkacak mı?
Alıntı.Webtekno

Bu alana reklam verebilirsiniz!