250 x 250 Reklam Alanı

Bildiğiniz gibi Apple’ın iPhone 7 için kolları sıvamasından bu yana, her iPhone’da olduğu gibi iPhone 7 hakkında da pek çok söylenti ortalıkta dolaşmaya başlamıştı. Bu özellikler içinden en dikkatimizi çekeni ise kulaklık girişi ile alakalı olanıydı.

Gelen haberler doğrultusunda, iPhone 7’yi daha ince yapmak isteyen Apple’ın, bunu 3.5mm’lik kulaklık girişini ortadan kaldırarak başaracağı söylenmekteydi. Kulaklık için yeni giriş ise Lighting port olacaktı.

Tabii bu söylenti ortaya atıldıktan sonra Apple hayranları da ikiye bölündü. Kimisi bunun sırf lightning port’lu kulaklık satarak ekstra gelir elde etme amaçlı olduğunu söyledi, kimisi ise yenilik bağlamında atılmış güzel bir adım olduğunu.

Bugün yaptığımız haberde iPhone 7’nin kesinleşen birkaç özelliğinden bahsetmiştik. Bu özellikler içinde yine söylediğimiz kulaklık durumu da mevcuttu. Şimdi ise elimizde ”kanıt” olarak değerlendirebileceğimiz görseller bulunmakta.

Tayvan merkezli bir site olan Apple Club, iPhone 7’ye ait iki adet bileşen görseli paylaşmış durumda. Bu görsellere göre Apple, kulaklık için gerekli olan jack girişini gerçekten de lightning port ile çözecek. 

Bu görsellerden yola çıkasak yine söylenti şeklinde olan bir özelliğin daha doğru çıkacağı varsayımında bulunabiliriz. Bu söylentiye göre iPhone 7, iPod Touch ile aynı ya da benzer bir inceliğe sahip olacak. Görsellerdeki bileşenlerin sahip olduğu incelik de bir nevi bu özelliğin doğruluğunun ispatı.

Son olarak; Apple’ın daha önceden birden fazla iPhone 7 modeli üzerinde çalıştığını söylemiştik. Son gelen bilgilere göre Apple, bu modellerden bazılarında USB-C port, 3D Touch, multi-touch, çift kamera ve OLED ekran özelliklerini de denemekte. Bu özelliklerden bir kısmının iPhone 7 ile, bir kısmının ise sonrasında gelecek modellerde bulunma ihtimali oldukça yüksek.

Kaynak: 9to5mac

Bu alana reklam verebilirsiniz!