250 x 250 Reklam Alanı

Gelişen teknoloji sektörünün en büyük özelliklerinden biri de aklınıza gelebilecek hemen hemen bütün eşyaların bir şekilde ”akıllı” sıfatını alıyor oluşu. Bu eşyalar aynalar da katılmış durumda. Tabii ”akıllı ayna” olarak adlandırdığımız ürünler henüz yolun oldukça başında. Hatta elle tutulur prototipler bile yok denecek kadar az.

Fakat Google bünyesinde çalışan yazılım mühendislerinden Max Braun tarafından geliştirilen akıllı ayna, teknoloji seven herkesin evinde görmek, kullanmak isteyeceği cinsten.

Android işletim sisteminden faydalanan Braun, hava durumu ve gündem haberlerini sunan bazı uygulamaları kaynak alarak akıllı aynasına yerleştirmiş. Sistemin hala geliştirilme aşamasında olduğunu söyleyen Braun, Google Now sistemini de ayna ile uyumlu hale getirmeyi amaçlamakta.

Tabii Braun’nın bu aynayı yapmadaki amacı sadece hobi diyebiliriz. Yani ortada bir ”seri üretime geçecek” ya da ”şu fiyatla gelecek” durumu söz konusu değil. Fakat aynayı gören kişilerin çoğunluğunun yorumu aynı; bu ürünü hayata geçir Google!
Alıntı:Webtekno

Bu alana reklam verebilirsiniz!