250 x 250 Reklam Alanı

Teknolojinin ve bilimin gelişmesi, toplumların yaşayış şekillerini ve işleyişini değiştirir. Bu değişimi önceden görebilmek ve değişimin şekline göre kendini yönlendirerek, değişimi yaşayan insanlardan bir adım önde olmak, öngörü ve açık fikirlilik gerektirir. Tüm bu özelliklere sahip olan ve hedeflerindeki sektöre atılabilecek cesareti gösteren kişilerden bazıları, bugün dünyanın en zenginleri arasında bulunuyorlar. Bu kişilerin bazılarından bahsettiğimiz ve aralarında Bill Gates, Mark Zuckerberg gibi isimlerin bulunduğu “dünyanın en zenginleri” listemizde, 20’li yaşlardan 90’lı yaşlara kadar farklı yaş aralıklarında bulunan dünyanın en zengin kişilerine yer verdik.

Evan Spiegel (25)

Snapchat’in kurucusu ve CEO’su olan Evan’ın net varlığı 2 milyar dolar.

Mark Zuckerberg (31)

Facebook’un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, 31 yaşında olmasına rağmen 47.2 milyar dolar servete sahip.

Larry Page (42)

Google’ın hissedarlarından birisi olan Larry Page, 41.7 milyar dolar net varlığa sahip.

Jeff Bezos (51)

Amazon’un kurucusu ve CEO’su olan Jeff, dünyanın en büyük online alışveriş sitesine sahip olmasından dolayı 60 milyar dolar varlığa sahip.

Bill Gates (60)

87.3 milyar dolar net varlığa sahip olması dışında Bill Gates hakkında birşey söylemem gerektiğini düşünmüyorum.

Amancio Ortega (79)

Moda ve giyim sektöründe bulunan birçok markanın dolaylı yoldan sahibi olan Amancio Ortega, tüm bu markaların başında bulunan Inditex’in sahibi. 73.2 milyar dolar net varlığa sahip.

Warren Buffett (85)

American Express, Coca Cola gibi firmalarda hissesi bulunan Warren Buffett, dünynaın en zengin iş adamlarından birisi. Toplamda 62.4 milyar net varlığa sahip.

Liliane Bettencourt (93)

31.4 milyar dolar net varlığa sahip olan Liliane’in ailesi, L’Oreal’in kurucu ailesi.

Bu alana reklam verebilirsiniz!